Lakott-területi fakitermelő

Kinek érdemes Lakott-területi Fakitermelő képzésen részt vennie?

Azoknak kell, akik a munkaerőpiacon széleskörű szakmai ismeretek birtokában fakitermelésben szeretnének elhelyezkedni vagy ezen területen dolgoznak, de még nem rendelkeznek végzettséggel.

Mi a célja a Lakott-területi Fakitermelő képzésnek?

A szakképesítéssel rendelkező lakott területeken a fák tőtől való elválasztását, a kitermelt fa előkészítését és elszállítását végzi, jellemzően vállalkozóként, vagy vállalkozó alkalmazottjaként. Speciális tudása a különleges alakú és helyzetű fák döntése, a ledarabolásos fakitermelés a fák koronájában történő munkavégzéssel, amelyhez a koronába mászik vagy emelőkosárat, platót használ. Munkájához biztosítja a balesetmentes munkavégzés feltételeit, beszerezi a munkavégzéshez szükséges engedélyeket, betartja a előírásokat.

Mennyi ideig tart a Lakott-területi Fakitermelő képzés?

140 óra.

Mik a jelentkezés feltételei?

Egészségügyi alkalmassági.

4 0821 17 01 Erdőművelő-fakitermelő,
34 623 01 Erdészeti szakmunkás,
08213002 Fakitermelő,
31 623 01 Fakitermelő,
figyelembe vehetők a meghatározottakkal egyenértékű jogelőd szakképesítések is, fák döntésére jogosító szakmai végzettség, szakképesítés.
A képzés megkezdését megelőző 5 éven belül, tényleges fakitermelési szakmában eltöltött összefüggő 1 év gyakorlat

A képzés tanúsítása

A résztvevőknek a képzés végén belső vizsgát kell tennie, majd teljesítménye alapján Tanúsítványt állítunk ki részére.

A szakmai/képesítő vizsga

A vizsgáztatás a képzőtől függetlenül szervezett, Akkreditált Vizsgaközpontban történik. A szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezés feltétele a képző által kiállított tanúsítvány, a szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezés csak ennek birtokában lehetséges. A szakmai/képesítő vizsgára való jelentkezést a résztvevő önállóan, az Akkreditált vizsgaközpontoknál végzi.
A szakmai/képesítő vizsga részletes leírása: a https://szakkepesites.ikk.hu/ oldalon található és a Képzési és kimeneti követelmények/Programkövetelmények alapján zajlik.
Sikeres teljesítés esetén, részszakma megszerzéséről szakmai bizonyítványt, vagy a szakmai képzéshez kapcsolódóan képesítő bizonyítványt állít ki a Vizsgaközpont.
Kérdés esetén vegye fel velünk a kapcsolatot!