Elsősegélynyújtó tanfolyam (defibrillátoros)
Kinek kell defibrillátoros oktatással egybekötött munkahelyi elsősegélynyújtó képzésen részt vennie?
Az 1993. évi XCIII. törvény a munkavédelemről, valamint a 3/2002. (II. 8.) SZCSM–EüM együttes rendelet (a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről) 20.§(1)-e alapján minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani. Egyre több munkahely rendelkezik újraélesztő géppel is, amit az elsősegélynyújtásra kijelölt személynek tudnia kell biztonságosan működtetni. Ezen a képzésen tehát azoknak adolgozóknak kell részt venniük, akiket munkáltatójuk ezzel a feladattal bíz meg, és a munkahely újraélesztő készülékkel is rendelkezik. Az AED ismeret elsajátítása oktatógépen történik, típusonként a gépek használatához helyi oktatás is szükséges.
Miből áll a vizsga?
Írásbeli (tesztfeladatok) és gyakorlati (AMBU-babán és defibrillátoron végzett) részből.
A sikeres vizsgát követően milyen bizonyítvánnyal zárul a defibrillátoros elsősegélynyújtó tanfolyam?
A tanfolyamot sikeresen teljesítők számára a DEKRA Akademie Igazolást állít ki. (Az igazolás a közúti elsősegélynyújtó vizsga igazolására nem használható fel.)
Milyen munkakör(öke)t tölthet be, aki defibrillátoros elsősegélynyújtó Igazolást szerzett?
1993. évi XCIII. törvény a munkavédelemről, valamint a 3/2002. (II. 8.) SZCSM–EüM együttes rendelet által előírt, elsősegélynyújtásra kiképzett dolgozó, függetlenül munkakörétől.
Mennyi ideig tart a képzés?
Összesen 12 óra.
Mik a jelentkezés feltételei?
Nincs iskolai végzettséghez kötve.
További információért és irányárainkért olvassa el a csatolt tájékoztatót, vagy
érdeklődjön Képzési Központjaink elérhetőségeinek valamelyikén
.